Біографія

Митрополит Новокаховський і Генічеський Філарет (Звєрєв Юрій Олегович)

Статус:
Чинний
Дата народження:
10.05.1971
День тезоіменитства:
Дияконська хіротонія:
22.01.1995
архієпископом Полтавським і Кременчуцьким Феодосієм (Дикуном)
Ієрейська хіротонія:
15.02.1995
архієпископом Полтавським і Кременчуцьким Феодосієм (Дикуном)
Постриг здійснений:
30.03.2007
У храмі преподобного Нестора Літописця при Полтавській духовній семінарії
Архієрейська хіротонія:
12.02.2011
У Трапезному храмі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври

380554990204@ukr.net

Місця служіння

з 2011-02-12 по поточний день
Новокаховська єпархія, правлячий архієрей

Біографія

Митрополит Новокаховський і Генічеський Філарет (у миру — Звєрєв Юрій Олегович) народився 10 травня 1971 року в місті Стаханів (тоді Кадієвка) Луганської області УРСР у родині службовців.

Батьки: батько — Звєрєв Олег Дмитрович, економіст, у даний час пенсіонер. Мати — Звєрєва Лідія Володимирівна, медична сестра, у даний час на пенсії.

У 1988 році з золотою медаллю закінчив середню школу №3 міста Стаханова та вступив на лікарняний факультет Полтавського медичного стоматологічного інституту.

1994 року з відзнакою закінчив Полтавський державний медичний стоматологічний інститут та був зарахований до аспірантури при кафедрі госпітальної терапії.

1996 року захистив наукову працю та отримав ступень магістра медицини.

1996 року був прийнятий на посаду асистента курсу геронтології та геріатрії Української медичної стоматологічної Академії (м. Полтава), де викладав до 2002 року.

Брав участь у підготовці посібників, розробці програми нового курсу. Був учасником міжнародних конференціій, присвячених питанням взаємодії Церкви та системи охорони здоров’я (у Києві, Москві, Санкт-Петербурзі, Воронежі). Має публікації в наукових збірниках і міжнародних журналах, присвячені питанням пастирської геронтології.

З 1992 року — парафіянин Свято-Макаріївського кафедрального собору міста Полтава. Ніс послухи читця, пономаря, іподиякона, співав у хорі.

22 січня 1995 року у безшлюбному стані рукоположений у сан диякона архієпископом Полтавським і Кременчуцьким Феодосієм (Дикуном) (з 1996 року — митрополит).

15 лютого 1995 року також ним був висвячений у сан священика та призначений на служіння у Свято-Макаріївський кафедральний собор. Поєднував пресвітерське служіння, навчання в магістратурі та викладання у Медичній академії.

У 1996-1997 роках ніс послух духівника та уставщика Хрестовоздвиженського жіночого монастиря міста Полтави.

З 2000 по 2002 рік був настоятелем Свято-Пантелеімонівського храму Полтави. 2002 року був призначений настоятелем Хрестової церкви Полтавського єпархіального управління та прес-секретарем Полтавської єпархії.

У 2003 році обраний секретарем єпархіальної ради Полтавської єпархії.

З 2000 року — викладав у Духовному училищі Полтавської єпархії (нині — Полтавська Місіонерська духовна семінарія) наступні предмети: практикум церковнослов’янської мови, гомілетику, пастирське богослов’я, практикум для пастирів.

Рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви від 24 січня 2007 року (Журнал №16) включений до складу Комісії з канонізації святих при Священному Синоді.

Рішенням Священного Синоду УПЦ від 29 березня 2007 року (Журнал №27) призначений головою Літургічно-богослужбової комісії при Священному Синоді УПЦ.

30 березня 2007 року у храмі преподобного Нестора Літописця при Полтавській духовній семінарії був пострижений у малий ангельській образ (мантію) з ім’ям Філарет на честь святителя Філарета, митрополита Московського.

11 квітня 2007 року призначений проректором із наукової роботи Полтавської Місіонерської духовної семінарії.

29 травня 2007 року возведений у сан ігумена, а 3 травня 2008 року — у сан архімандрита.

1999 року закінчив Київську духовну семінарію, а у 2008 році — Ужгородську Українську Богословську Академію імені святих Кирила і Мефодія та захистив наукову роботу на звання магістра богослов’я.

2009 року — захистив докторську дисертацію.

Рішенням Священного Синоду УПЦ від 10 лютого 2011 року возведений у сан єпископа Новокаховського і Генічеського (Журнал №4).

Архієрейська хіротонія архімандрита Філарета у єпископа Новокаховського і Генічеського відбулася 12 лютого 2011 року у Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври.

28 липня 2017 року возведений у сан архієпископа.

17 серпня 2020 року з уваги до архіпастирських трудів на площі перед Успенським собором Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври за Божественною літургією Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій возвів архієпископа в сан митрополита.